top of page
Пошук
Фото автораКНП ЦПМСД

Як зберегти тепло?

Зі станом світла та його впливом на теплову мережу, хочу поговорити на

тепло

рахунок збереження тепла. Декілька потрібних правил/порад для того щоб зігрітись:


Порада №1 Одягайте одразу кілька теплих речей. Наприклад, термобілизну, штани з натуральних тканин, в'язані речі, теплі шкарпетки тощо. Додатково можна вкритися пледом чи ковдрою.

Порада №2 Ізолюйте приміщення при можливості. Дуже важливо не дати теплу «виходити» з приміщення. Найпростіше, що можна зробити самому – перевірити чи не тягне холодом з дверей та вікон. Згадайте як утеплювали на зиму вікна. Також варто перевірити гумові утеплювачі всередині вікон, за потреби їх замінити. Також важливо памʼятати: все, що стоїть впритул до батарей перешкоджає розповсюдженню тепла.

Порада №3 Вживайте гарячі напої та підігріту їжу. Гарячий чай, кава, супи допоможуть зігрітися. В умовах вимкнень електроенергії подбайте про якісний термос. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло, або набрати окріп в місцях де є генератор (у «Пунктах незламності» ( https://nezlamnist.gov.ua/ ), на заправці, у знайомих тощо). Якщо у вас газова плита, можна робити це в будь-який час. Якщо у вас є можливість використати відкритий вогонь (багаття, мангал…) але завжи пам'ятайте правила безпеки при відкритому вогнищі.

Порада №4 Використовуйте грілку, її можна використовувати для того щоб зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко. Під ковдрою грілка зігріватиме вас до ранку. Проте будьте обережні: надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, щоб не обпектися.

Порада №5 Фізичні вправи. Не сидіть на місці. Рух – найкращий спосіб зігрітися.

Навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод.

Порада №6 Використовуйте природне тепло. У сонячну погоду відкривайте штори – це додасть оселі пару градусів тепла. Сонце нагріє повітря через вікно (зрозуміло що теперішня пора малосонячна, але все ж можливо). Вночі варто закривати штори, щоби запобігти додатковому охолодженню приміщення. Пам’ятайте, штори не мають закривати батареї.


Порада №7 Умови обмеженого простору. Якщо ситуація критична, оберіть одну кімнату, в якій будуть жити всі. Концентровані зусилля з її обігріву матимуть більше успіху, ніж утеплювати декілька кімнат. Плюс вона буде обігріватись теплом декількох тіл. Гуртуйтесь з іншими (“нахукайте” собі тепло власним диханням). Якщо у вас є малі діти них можна тримати біля тіла когось з батьків. Дякуючи можливостям та дизайнерам які виготовляють спеціальні куртки та комбінезони, для майбутніх та вже повноцінних мам, де є наявний карманчик для дитини.

Порада №8 Використовуйте спальники. Краще брати максимально зимові, які ви зможете знайти і які дозволяє ваш бюджет. Подбайте також про теплі зимові ковдри, вони зайвими не будуть.

Порада №9 Згадаємо дитинство) Килими Так, килими на стінах грали не тільки декоративну роль(напевно всі перед сном дивились таводили пальцями по візерунках), а ще й допомагали зберегти тепло. Розпочніть хоча б із підлоги та запасіться килимами.

Порада №10 Домашні улюбленці(один і наймиліший спосіб зігрітись). Найкращі друзі та найкраща грілка у світі. Якщо у вас є неймовірна витримка і кіт чи собака досі не спали в ліжку – радимо все ж пустити. Ви будете зігрівати одне одного.


Рекомендації підготувала: Лікар-педіатр Радзивило Ірина Олексіївна


З побажанням тепла у ваших оселях КНП "ЦПМСД БМР"



5 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page