У дітей віком менше 3 років симптоми зазвичай проявляються в ранньому дитячому віці після регулярного вживання сумішей і інших продуктів, які містять білки коров’ячого молока почервоніння епідермісу на лобику, носику, щічках, шиї, плечах; до гіперемії додається лущення проблемних зон; дитина вередує, гірше спить; після годування зригування відбуваються частіше, обсяг виділень збільшується; порушується робота кишечника: з’являються запори або, навпаки, діарея; виникає закладеність носа, з носових ходів тече прозорий слиз; утруднене дихання, дитина дратується, частіше плаче.
Алергія на коров’яче молоко виникає у немовлят та дітей раннього віку, іноді може з’явитись у дітей, які знаходяться на виключно грудному вигодовуванні (дуже рідко)
•Лабораторні дослідження грають другорядну роль у діагностичному пошуку.
Шкірні прик-тести та визначення специфічних IgE до молока є дуже чутливими, але недостатньо специфічними.
Клінічна провокаційна проба (діагностична та
повторна)
• Проводиться під наглядом лікаря в стаціонарі чи поліклініці.
Лікування
• Елімінаційна дієта.
• Спеціальні суміші необхідні до 1,5–2 років, беручи до уваги різноманітність дитячого харчування та розвитку.
Спеціальні суміші: соєві суміші, сироваткові, гідролізати казеїну, суміші на основі амінокислот.
◦ У віці до 6 місяців використовуйте переважно деградований продукт (гідролізат сироватки або казеїну).
◦ Дітям старше 6 місяців використовуйте суміш з гідролізатом або соєве молоко.
◦ Суміші на основі синтетичних амінокислот можуть бути використані, якщо вищезгадані альтернативи виявилися неприйнятними у пробному харчуванні.
◦ Дітям старше 2-х років додавати кальцій.
Необхідно забезпечити достатнє споживання калорій, білків, вітамінів та мінералів.
Подальше спостереження
• Діагностика та початкове лікування алергії на коров'яче молоко відбуваються у спеціалізованому закладі медичної допомоги.
Подальше спостереження проводиться у закладі первинної медичної допомоги, за винятком дітей з важкими симптомами, які
мають спостерігатися фахівцем.
При придбанні сумішей на основі гідролізату білка необхідно звертати увагу на кілька важливих нюансів:
✓На упаковці гідролізованих сумішей зазвичай написано «ГА» або «НА».
✓Варто докладніше ознайомитися зі складом дитячого харчування. У нього не повинно входити рапсову, пальмову чи кокосову олію.
✓Обов’язково необхідно звернути увагу на дату виготовлення і термін придатності готової суміші, навіть якщо вона купується в сухому вигляді.
✓Будь-яка нова суміш харчування має бути введена в раціон дитини поступово. При цьому потрібно спостерігати за тим, як реагує організм на нову їжу. Для цього найкраще завести харчовий щоденник.
✓Важливо підбирати суміші на основі гідролізату, виходячи з вікової категорії дитини. Як правило, на упаковці завжди вказується вся необхідна інформація. Наприклад, дітям у віці до півроку краще купувати харчування з позначкою «1». Старшим малюкам потрібно вже харчування зі знаком «2». Після року потрібно приходити на харчування з позначкою «3».
Під час придбання такого харчування не варто керуватися тільки ціною. В першу чергу потрібно оцінити склад. Деякі елітні суміші нічим не відрізняються від більш простих. У них містяться ті ж самі компоненти. Також за великі гроші можна легко наштовхнутися на харчування з вмістом небажаних компонентів.
留言